Mężczyzna 60+

Zdrowie i witalność w jesieni życia – badania profilaktyczne dla mężczyzn po 60. roku życia

Mężczyzna w jesieni życia może cieszyć się wigorem i pełnią sił. Wiele zależy od tego, w jaki sposób podchodzi do kwestii swojego zdrowia, diety i aktywności fizycznej. Dla utrzymania właściwej równowagi ciała konieczne jest regularne kontrolowanie stanu zdrowia. Wielu mężczyzn po 60. roku życia doświadcza już schorzeń – reumatycznych, nowotworowych, związanych z układem ruchu i in., które także należy monitorować. Aby móc się nadal cieszyć pełnią życia, warto sprawdzić stan własnego zdrowia. Specjalnie dla panów w wieku 60+ przygotowaliśmy pakiet odpowiednich, dedykowanych badań.

Pakiet obejmuje ogólne badania moczu i krwi, na podstawie których kontrolowane są: morfologia krwi, OB, glukoza, CRP, ASPAT, ALAT, sód, potas, magnez, mocznik, kreatynina, profil lipidowy, kwas moczowy, TSH, testosteron, wapń, witamina B12, witamina D3 25 (OH) oraz żelazo.

Dlaczego warto?

Przeciętny mężczyzna w wieku 60 lat zmaga się z różnymi problemami medycznymi. W tym wieku często zdarzają się zawały, demencja, choroby reumatyczne, udary nowotwory i inne. Okresowy bilans zdrowia w tym wieku często ratuje życie, gdyż informuje o tym, na co należy natychmiast zwrócić uwagę. Jeśli zauważysz u siebie którykolwiek z poniższych objawów, koniecznie udaj się do lekarza: duszności, nieregularne bicie serca, ból w klatce piersiowej, problemy z oddawaniem moczu, bóle brzucha, zgaga, gorycz w ustach, problemy z oddawaniem moczu, ból, opuchnięte stawy, pragnienie, omdlenia, problemy z pamięcią i in.

Profilaktyczne badanie ogólne polega na analizie próbek krwi, które przeprowadzane są w laboratoriach Ogólnopolskiego Centrum Medycznego. Osoba badana powinna być na czczo. Dodatkowo, należy do sterylnego pojemnika oddać pierwszą dobową partię moczu.