Mężczyzna 40+

Siła i męskość na progu dojrzałości – badania profilaktyczne dla mężczyzn po 40. roku życia

Współczesny świat niesie wiele zagrożeń dla zdrowia człowieka. Niezależnie od wieku zaleca się kontrolowanie stanu zdrowia. Według statystyk mężczyźni rzadziej niż kobiety decydują się na badania profilaktyczne. Jest to błąd, ponieważ wraz z wiekiem wzrasta u mężczyzn zagrożenie chorób cywilizacyjnych, do których zalicza się przede wszystkim choroby krążenia, nowotwory i cukrzycę. Aby móc się nadal cieszyć pełnią aktywności, warto sprawdzić stan własnego zdrowia. Specjalnie dla panów w wieku 40+ przygotowaliśmy pakiet odpowiednich, dedykowanych badań. Pozwolą one uzyskać wiedzę na temat ogólnej kondycji organizmu.

Pakiet obejmuje ogólne badania moczu i krwi, na podstawie których kontrolowane są: morfologia, OB, glukoza, CRP, ASPAT, ALAT, sód, potas, magnez, mocznik, kreatynina, profil lipidowy, kwas moczowy, TSH, testosteron, wapń, żelazo oraz witamina D3 25(OH).

Dlaczego warto?

Mężczyźni po 40. roku życia częściej niż wcześniej zapadają na choroby krążenia oraz cukrzycę, co najczęściej wynika ze stylu życia. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta zmniejszają ryzyko tych chorób, jednakże ryzyko zawału oraz wahania poziomu cukru w organizmie wciąż istnieją. Dodatkowe zagrożenie stwarzają używki. U mężczyzn w średnim wieku zmienia się także ilość wytwarzanych hormonów płciowych, co z kolei ma wpływ na jakość i częstotliwość życia seksualnego. Pacjent powinien bezwzględnie zatroszczyć się o swoje zdrowie w sytuacjach, gdy: odczuwa szybką zmianę masy ciała, bóle bez wyraźnej przyczyny, duszności, zmiany akcji serca; występują problemy z erekcją i/lub oddawaniem moczu; wyczuwa guzki i podskórne zgrubienia i in.

Samo badanie polega na analizie próbek krwi, które przeprowadzane są w laboratoriach Ogólnopolskiego Centrum Medycznego. Osoba badana powinna być na czczo. Dodatkowo, należy do sterylnego pojemnika oddać pierwszą dobową partię moczu. Na badanie krwi należy zgłosić się na czczo. Próbka moczu powinna być pierwszą porcją moczu oddaną w danym dniu po obudzeniu.