Kobieta 60+

Zdrowa i piękna dojrzałość – badania profilaktyczne dla kobiet po 60. roku życia

Kobieta po 60. roku życia, mniej zaangażowana w robienie kariery i rozwój życia zawodowego, wciąż może pozostać aktywna i pełna sił witalnych. Wiele jednak zależy od stylu życia, diety i skłonności do używek. Kobiety w kwiecie wieku mogą odczuwać także różne dolegliwości, co związane jest po prostu ze starzeniem się organizmu, którego kontrola powinna w tym wieku stać się niemalże rytuałem. Monitoring posiadanych schorzeń i regularny bilans zdrowia u kobiet 60+ są oznaką odpowiedzialności, a spokój o własne zdrowie pozwoli cieszyć się życiem towarzyskim i społecznym. Specjalnie dla pań po 60. roku życia przygotowaliśmy pakiet odpowiednich, dedykowanych badań.

Pakiet obejmuje ogólne badania moczu i krwi, na podstawie których kontrolowane są: morfologia krwi, OB, glukoza, CRP, ASPAT, ALAT, sód, potas, magnez, mocznik, kreatynina, profil lipidowy, kwas moczowy, kwas foliowy, TSH, wapń, witamina B12, witamina D3 25 (OH) oraz żelazo. Dodatkowo, chętne panie mogą powiększyć badanie krwi o tzw. markery nowotworowe – CEA, CA 125, CA 15-3.

Dlaczego warto?

U kobiet po 60. roku życia znacznie wzrasta zachorowalność na schorzenia przewlekłe, narządowe i układowe. Jest to wynik upływu czasu. Częściej niż wcześniej 60-letnie kobiety mogą doświadczać także problemów z układem kostnym, jak również z depresją. Są objawy, których kobieta w tym wieku nie powinna lekceważyć. Należą do nich: uciski lub bóle w lewej ręce, zakłócenia pracy serca, szybkie powiększenie się obwodu brzucha, nieregularne wypróżnienia, wyczuwalne guzki i zgrubienia, uczucie zwiększonego pragnienia, ból w trakcie oddawania moczu, omdlenia i in.

Samo badanie polega na analizie próbek krwi, które przeprowadzane są w laboratoriach Ogólnopolskiego Centrum Medycznego. Osoba badana powinna być na czczo. Dodatkowo, należy do sterylnego pojemnika oddać pierwszą dobową partię moczu.