Kobieta 40+

Piękno ukryte jest w zdrowiu – badania profilaktyczne dla kobiet po 40. roku życia

Wiek 40+ dla kobiety to podobno najlepszy czas na samorealizację, rozwój pasji, doskonalenie się w wybranych życiowych rolach. To także czas, gdy organizm pań jest narażony na wiele zagrożeń, wynikających nie tylko z wieku, ale także z postępu cywilizacyjnego. Aby ich uniknąć lub wykryć w odpowiednim czasie, konieczne jest regularne kontrolowanie stanu zdrowia organizmu. Dane statystyczne mówią wyraźnie o wzroście zachorowalności kobiet po 40. roku życia na schorzenia metaboliczne i nowotwory. Aby móc się nadal cieszyć pełnią aktywności, warto sprawdzić stan własnego zdrowia. Specjalnie dla pań w wieku 40+ przygotowaliśmy pakiet odpowiednich, dedykowanych badań.

Pakiet obejmuje ogólne badania moczu i krwi, na podstawie których kontrolowane są: morfologia, OB, glukoza, CRP, ASPAT, ALAT, sód, potas, magnez, mocznik, kreatynina, profil lipidowy, kwas moczowy, THS, wapń, żelazo, prolaktyna, witamina D3 25(OH).

Dlaczego warto?

Kobiety po 40. Roku życia szczególnie narażone są na problemy wynikające ze spowolnienia metabolizmu, zmian hormonalnych, niewłaściwego stylu życia czy stresu. Wiele kobiet lekceważy symptomy, świadczące o problemach pojawiających się w organizmie. Jeśli doświadczasz następujących dolegliwości, koniecznie zgłoś się do lekarza: ucisk w klatce piersiowej, nieuzasadnione niestrawności (mogą wskazywać na problemy z sercem); obrzęki w kończynach dolnych, uczucie ciężkości nóg (mogą wskazywać na problemy z krążeniem); nadmierne uczucie pragnienia, słabości spowodowanej uczuciem głodu (mogą wskazywać na cukrzycę); guzy, wycieki z brodawek, nieregularne miesiączki (mogą wskazywać na problemy onkologiczne); zawroty głowy, krwawienia z nosa, zaburzenia snu, nastroju i in.
Samo badanie polega na analizie próbek krwi, które przeprowadzane są w laboratoriach Ogólnopolskiego Centrum Medycznego. Osoba badana powinna być na czczo. Dodatkowo, należy do sterylnego pojemnika oddać pierwszą dobową partię moczu.